Cidar Makyajı Sihri: Duvarlarınızı Püskürterek Boyamak yürekin Kapsamlı Bir Kılavuz

Hiç duvarlarınıza denetlemep "orada bulundum, şunu gördüm" sancısını hissettiniz mi? Ihtimal modası geçmiş bir örek kağıdına, ölmüş bir boya rengine sahipler ya da sadece yenilenmeye gereksinimlerı var. Imdi endişelenmeyin! Duvarlarınızı sprey boyayla boyamak, alanınıza yeni bir soluk getirmenin dönüştürücü ve bütçe dostu bir yolunu sunar. Bu kapsamlı kılavuz, komple boyayı seçmek ve çaldatmaışma meydanınızı hazırlamaktan mükemmellik bir yüzey elde etmeye derece, duvarları sprey boyayla pentür hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsar.

Kanvası Tasalanmak: Muhik Boyayı Seçmek

İç ve Dış: İç mekan duvarları dâhilin özel olarak tasarlanmış boyayı yeğleme edin. Dış cephe boyası, kapalı alanlarda zararlı olabilecek uçucu örgensel dahişikler (VOC'ler) kucakerir.
Kaplama: Pop seçenekler arasında müstevi (kusurları gizlemek bağırsakin idealdir), yumurta kabuğu (yeğni bir parlaklık sunar), saten (yıkanabilirliği belli belirsiz bir parlaklıkla dengeler) ve yarı yaldırak (son perese dayanıklı ve silinebilir, fakat kusurları vurgulayabilir) bulunur.
Renk: Oda büyüklüğü, katıksız ışık ve istenen can kuşu hali kadar faktörleri bakış önünde bulundurun. Elan yalınlık renkler havadar bir his yaratırken, daha yürekli tonlar dramatiklik katabilir. Boya örnekleriyle denemeler yapmaktan korkmayın!
Cephaneliğinizi Irkmek: Esas Vesait ve Malzemeler

Damla Bezler: Zeminlerinizi ve mobilyalarınızı damlama bezleri veya plastik örtülerle boya sıçramalarına karşı koruyun.
Ressam Bandı: Ressam bandıyla boya çizgilerini ve kenarlarını kırıcı bir şekilde teşhismlayın. Bandı çıharemrken boyanın soyulmasını önlemek sinein duyarlı yüzeyler dâhilin özel olarak tasarlanmış bir tür seçin.
Emniyet Gözlükleri ve Peçe: Gözlerinizi ve teneffüs sisteminizi boya esrarından ve türap parçdokunaklıklarından koruyun.
Zımpara Kağıdı (İsteğe sargılı): Pürüzsüz bir yüzey elde geçirmek karınin bulunan duvarları hoppaçe zımparalayarak kusurları giderin.
Harbilik Malzemeleri: Boyamadan önce duvarları tasfiye etmek sinein bez, sünger ve bir kova sabunlu ab toplayın.
Boya Rulosu ve Tepsisi (İsteğe ilişkilı): Odak noktası sprey pentür olsa da, köşelere gelmek ve önemsiz alanlara rötuş yaratmak kucakin elinizde bir pasta ve tepsi bulundurmak faydalı kabil.
Boya Püskürtücü: Optimum kontrolör ve minimal aşırı püskürtme yürekin güçlü birinci sınıf bir HVLP (Mualla Hacimli, Düşük Basınçlı) püskürtme makinesi seçin. Yalnız bayağı bir projeniz var ise püskürtücü kiralamayı düşünün.
Savaş Yerını Hazırlamak: Duvarlarınızı Boyaya Hazırlamak

Odayı Temizleyin: Eksiksiz bir çkızılışma düzı tesis etmek bağırsakin mobilyaları ve cidar fenerlarını çıkarın.
Her Şeyi Örtün: Zeminleri ve mobilyaları damla bezlerle titizlikle örtün.
Tasfiye Süresi: Tozu, kiri ve sprey boya duvar örümcek ağlarını bitirmek sinein duvarları sabunlu suyla yıkayın. Boyamadan önce duvarların tamamen kurumasını bekleyin.
Yamalama (İsteğe ilişkilı): Tüm çatlakları, delikleri yahut kusurları macunla doldurun ve kuruduktan sonra pürüzsüz bir şekilde zımparalayın.
Harbe Hazırlanmak: Sprey Boyama Teknikleri

İyice Çalkalayın: Kullanmadan önce hep boya kutusunu en az dü an kuvvetlice çalkalayın.
Uzaklık Önemlidir: Optimum kontrolör ve yeksan şümul sahaı muhtevain sprey kutusunu cidar yüzeyinden 12-18 inç uzakta tutun.
çakılı Vuruşlar: Damlamaları ve yolsuz uygulamayı önlemek bâtınin tutarlı bir hızda uzun, süpürme vuruşları kullanın. Tam tazammun çıkarmak kucakin her vuruşu hoppaçe üst üste getirin.
Çoklu Katlar: En uz özetları elde etmek ciğerin, yekten ziyade katman halinde edepli boya katları uygulayın. Bir sonrakini uygulamadan önce her sulpn temelli kurumasını bekleyin.
Köşelere Dikkat Edin: Köşelere baliğ olmak ve düzeltmek karınin bir fırça yahut ressamın açılı püskürtme aparatını kullanın.
Sanatta Ustalaşmak: Tam Bir Son İşlem İçin Profesyonel İpuçları

Tavzih Anahtardır: Pürüzsüz ve müsavi bir yüzey elde etmek midein uz tenvirat şarttır. Çaldatmaışma alanınızı aydınlatmak kucakin perdeleri açın yahut çtuzakışma ışıklarını kullanın.
Bölümler halinde çkırmızıışın: Damlamayı önlemek ve denktaş kaplama peylemek bağırsakin boyama nöbetlemini taksimmler halinde konstrüksiyonn.
Henüz Az Daha Fazladır: Damlama yahut akmaya illet olabilecek hiç bir sözın kesme adına takkadak bir küme enikonu daire uygulamak elan iyidir.
Mola Verin: Yorgunluğu önlemek ve püskürtme esnasında durağan bir yabancı tedarik etmek kucakin mola verin.
Tafsil: Boyanın bantla bile soyulmasını önlemek dâhilin boya hala sıkıntısız ıslakken boyacı bandını yavaşça soyun.
Cenktan Sonra: Saflık ve Rötuşlar

Temizleme: Boya hala ıslakken, döşeme veya yer üzerindeki sıçramaları veya damlamaları nemli bir bezle temizleyin. Boya kutularını ve kullanılmış malzemeleri yerel düzenlemelere muvafık olarak mesuliyetli bir şekilde atın.
Rötuşlar (İsteğe Ilgilı): Boya silme kuruduktan sonra, bayağı kusurları önemsiz bir fırçağıl giderin.
Temelörgütınızı Arkalamak: Duvarlarınızın Taze Görünmesini Bulmak

Haklı Havalandırma: Dumanların dağılmasını sağlamak sinein pentür sırasında ve sonrasında birebir havalandırma esenlayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *